Co warto wiedzieć o samochodach hybrydowych?

Mimo, że temat samochodów hybrydowych w Polsce jest jeszcze nowy, zainteresowanie kierowców wciąż rośnie. Dlatego aby przybliżyć kierowcom temat samochodów niskoemisyjnych zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem opracowanym na przykładzie najbardziej innowacyjnej z hybryd – Mitsubishi Outlandera PHEV.

Podstawową zaletą tego modelu jest możliwość ładowania akumulatorów z gniazdka. Z przeprowadzonych testów drogowych wynika, że średnie spalanie przy jeździe miejskiej wynosi 4l/100km, a pozamiejskiej 6l/100km. Zakładając, że poruszamy się w połowie w mieście i w połowie poza nim, możemy zaoszczędzić na paliwie ok. 50%.

Dodatkową i istotną zaletą Outlandera PHEV jest najniższy koszt przeglądów w porównaniu do samochodów spalinowych.

Posiadaczy takich samochodów jak Mitsubishi i-MiEV czy Mitsubishi Outlander PHEV mogą zaskoczyć dodatkowe udogodnienia z tytułu użytkowania aut niskoemisyjnych. Do tych udogodnień możemy zaliczyć zwolnienia z opłat za parkowanie, bezpłatne ładowanie akumulatorów, a także możliwość jazdy bus-pasami. Aby zachęcić kierowców do użytkowania takich aut programy przyjazne środowisku w polskich miastach są systematycznie rozwijane. Powstają nowe stacje ładowania pojazdów hybrydowych i elektrycznych oraz wprowadzane są dodatkowe przywileje dla posiadaczy takich aut.

Mitsubishi Outlandera PHEV udowodnił, że świetnie sobie radzi również w terenach górskich czy rajdach terenowych.

Rajdowa wersja SUV’a Plug-In Hybrid – Outlandera PHEV, w której dokonano tylko drobnych modyfikacji zwiększających bezpieczeństwo i wytrzymałość, wygrała w swojej klasie podczas Australasian Safari 2014c czy w Asia Cross Country Rally 2014 i 2015, jednocześnie zajmując wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej. Samochód skończył rajd bez żadnej usterki. Seryjny nowy model Mitsubishi Outlander PHEV 2016 już niebawem pojawi się w polskich salonach.

Z cała pewnością możemy zauważyć, ze pojazdy elektryczne i hybrydowe, do niedawna kojarzące się z krótkim zasięgiem czy dużym spalaniem, zyskują na popularności dzięki ciągłym ulepszeniom, pracy producentów i poparciu rządów. Przyszłość samochodów z napędem elektrycznym i hybrydowym wygląda więc bardzo obiecująco.

Aby się o tym przekonać zapraszamy na jazdy próbne.

 

Wróć