Kup samochód na firmę i skorzystaj z odliczenia VAT-u!

Do tej pory właściciele służbowych aut osobowych mogli odliczać 50% VAT wyłącznie od wydatków związanych z zakupem aut i ich eksploatacją. Wyjątkiem był zakup paliwa. Od lipca to się zmienia. W świetle nowych przepisów paliwo zacznie być traktowane tak samo, jak inne wydatki ponoszone na naprawę lub konserwację samochodu. Zatem przedsiębiorca jeżdżący samochodem osobowym i korzystający z niego zarówno w pracy, jak i poza nią, będzie mógł od faktury za zatankowane paliwa odliczyć połowę zapłaconego VAT-u.

Uwaga! Odliczenie tylko od aut osobowych
Podatku VAT nie odliczymy od zatankowanego paliwa do motoroweru czy ciągnika. Ustawa o podatku od towarów i usług dokładnie definiuje pojęcie samochodu osobowego, którym jest "pojazd samochodowy w rozumieniu przepisów o ruchu drogowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 tony, konstrukcyjnie przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą". Jednak są tu też pewne wyjątki. I tak samochodem osobowym nie jest też pojazd specjalny (np. koparka) czy van, przeznaczony do przewozu towarów .

Kiedy odliczymy cały VAT?

Od paliwa i innych wydatków eksploatacyjnych ponoszonych w przypadku auta osobowego, można uzyskać też pełne odliczenie podatku VAT. Należy tu jednak spełnić szereg warunków.
Pierwszy i podstawowy to używanie samochodu firmowego wyłącznie w celach związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Kolejne to zgłoszenie auta na druku VAT-26 do urzędu skarbowego.
Ostatni warunek, to prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu, czyli tzw. "kilometrówki", w której rozpisywane są kilometry, które przedsiębiorca pokonuje w celach służbowych. Ewidencja ta musi być prowadzona bardzo precyzyjnie.

samochód na firmę

Profity związane z podatkiem to nie jedyna korzyść jaką może odnieść przedsiębiorca kupując nowy samochód.

Wybierając naszą ofertę dla firm otrzymają Państwo atrakcyjne warunki handlowe zawierające dodatkowe rabaty, większe niż  przy zakupie detalicznym. Atrakcyjnie skalkulowane ceny oraz konkurencyjne warunki finansowania i ubezpieczenia pozwalają uzyskać wymierną oszczędność w prowadzonej działalności przedsiębiorstwa. Oferta skierowana jest do firm zainteresowanych zakupem zarówno kilku samochodów jak i jednego.

Więcej informacji na temat oferty dla firm można uzyskać za pośrednictwem formularza kontaktowego bądź telefonicznie.

Zapraszamy!

Kontakt:

poniedziałek - piątek: 7.30 – 17.30

środa: 7.30-19.00;   sobota: 9.00 - 14.00

(22) 781 18 80 wew. 602

salon@autotest.com.pl

 

 

Wróć