Nowa wersja popularnego miejskiego SUV’a Suzuki Vitara S

 

Już w momencie debiutu Vitary Suzuki nie ukrywało, że spodziewa się sporego sukcesu handlowego. Udało się, bo samochód oferuje niezawodność i bezpieczeństwo SUV’a w przystępnej cenie. Producent nie osiada jednak na laurach i podczas Targów we Frankfurcie prezentuje nową topową wersję z pierwszym, opracowanym przez siebie silnikiem turbodoładowanym z bezpośrednim wtryskiem paliwa – 1.4 BoosterJET.

Suzuki Vitara S ma być       wersją, która podkreśli wyjątkowość oferowanej w nim jednostki napędowej. Poziomem wyposażenia zbliżona będzie do wersji X LED: 7 poduszek powietrznych, bezkluczukowy system dostępu, stacja multimedialna z nawigacją i kamerą cofania, Światła mijania wykonane w technologii LED oraz tapicerka wykończona skórą. Vitara S dostanie jednak kilka elementów, które wyróżnią ją na tle pozostałych wersji. Producent doda jej indywidualny kształt przedniej atrapy i dostępny tylko w tej wersji wzór 17” felg aluminiowych. Zmiana ta upodabnia samochód do koncepcyjnego modelu iv-4 pokazanego na Targach Motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2013 roku. Ledowe światła mijania dostaną czerwone wykończenie soczewki, a w środku podobne akcenty będą miały wykończenia wlotów powietrza. Czerwoną nicią zostaną wykończone też fotele i obszycie skórzane sportowej kierownicy.

Najważniejszą nowością Vitary S jest silnik 1.4 BoosterJET. Jednostka ta jest od podstaw zaprojektowana i wytwarzana przez Suzuki Motors i jest pierwszym od lat oferowanym przez europejski odział Suzuki Motors silnikiem z turbodoładowaniem. Połączono tu małą pojemność z wysokim momentem obrotowym turbosprężarki. Jest to odpowiedź marki na zapytania i potrzeby europejskich klientów. Silnik generuje moc 140KM i maksymalny moment obrotowy 220 Nm. Połączony będzie z 6 – biegową manualną lub automatyczną skrzynią biegów oraz opcjonalnie z napędem na cztery koła AllGRIP.

Silnik 1.4 Boosterjet wykorzystuje nową technologię rozpylania paliwa w komorze spalania. Oparta ona jest na 6- otworowym wtryskiwaczu paliwa i porcie wirowym, co pozwala na efektywniejszy wtrysk paliwa. W konsekwencji czego otrzymamy niższe zużycie paliwa i podwyższa moc silnika.

Suzuki Vitarę S można już zamawiać w salonie Auto Test. Jej cena z manualną 6-biegową skrzynią biegów i przednim napędem zaczyna się od 85 900 zł.

 

Wróć