Nowe Mitsubishi Outlander PHEV ukończyło Asia Cross Country Rally 2015!

Mitsubishi Outlander PHEV- hybrydowy SUV ze stałym, elektrycznym napędem na cztery koła wziął udział w rajdzie Asia Cross Country Rally (AXCR) 2015 certyfikowanym przez FIA, organizowanym między 8 a 14 sierpnia w północnej części Tajlandii.

Zespół przejechał 2400 kilometrów morderczej trasy w 40 godzin, 1 minutę i 51 sekund i zdobył pierwsze miejsce w klasie pojazdów elektrycznych T1-3 i dwudziestą pozycję w klasyfikacji generalnej.

Pan Yasuo Tanaka, dyrektor ds. technicznych:

"Nawierzchnia podczas rajdu była gorsza, niż się spodziewaliśmy, jednak rajdowy Outlander pokazał, na co go stać. Silnik, generator, akumulator i inne podzespoły układu EV nie sprawiły żadnych problemów, potwierdzając swoją niezawodność i wytrzymałość. W rajdzie Baja Portalegre, który odbędzie się tej jesieni wystartujemy jeszcze lepiej przygotowanym samochodem rajdowym w nadziei na zajęcie wyższego miejsca."

W tym roku rajd AXCR świętuje dwudziestą rocznicę istnienia. Outlander PHEV już po raz trzeci z rzędu potwierdził swoją niezawodność, wytrzymałość i sprawność terenową, a także udowodnił, że układ napędowy PHEV (Plug-in Hybrid Electric Vehicle) przetrwa trudy najbardziej ekstremalnej eksploatacji.

Mitsubishi Outlander PHEV w wersji rajdowej bazuje na modelu produkcyjnym. Główne podzespoły układu sterowania systemem PHEV, z wyjątkiem zmodernizowanego systemu kontroli, w aucie rajdowym pochodzą z wersji seryjnej, co miało na celu wypromowanie układów EV i 4WD stworzonych przez firmę MMC.

Poza tym, inżynierowie zwiększyli moc silników elektrycznych i generatora i zastosowali akumulator trakcyjny o większej pojemności. Zmiany wprowadzone w systemie Twin Motor 4WD, wykorzystującym system kontroli stabilności jazdy S-AWC (Super All-Wheel Control) znany z Lancera Evolution, zaowocowały z kolei uzyskaniem lepszej trakcji.

Ponadto, rajdowe Mitsubishi Outlander PHEV w pełni wykorzystuje osiągi systemu PHEV o wysokiej mocy oraz systemu Twin Motor 4WD, oferując dodatkowo zwiększony prześwit, większy skok zawieszenia, rajdowe ogumienie o wysokim profilu oraz inne podzespoły zwiększające dzielność terenową. Wprowadzone zmiany pozwoliły Outlanderowi PHEV z powodzeniem uczestniczyć w rajdzie Asia Cross Country Rally już trzeci raz z rzędu.

Kolejnym wyzwaniem dla Outlandera PHEV jest rajd Baja Portalegre Rally w Portugalii w dniach od 22 do 24 października tego roku. Mitsubishi Motors Corporation wystawi model Mitsubishi Outlander PHEV w podobnej specyfikacji. 

Udział w trudnych rajdach organizowanych w Azji i Europie jest doskonałą szansą na zebranie cennych danych, które jak zwykle posłużą firmie MMC do stworzenia jeszcze lepszych samochodów seryjnych.

 

 

Wróć