Instalacja LPG

SsangYong Auto Polska wprowadził dedykowaną instalację LPG dla modeli SsangYong Tivoli, Tivoli Grand i Korando.

 

Oszczędność

Aby orientacyjnie sprawdzić, kiedy koszt instalacji LPD może się nam zwrócić, możemy przyjąć, że w ciągu roku przejedziemy średnio 24 000 km (ok. 2 000 km miesięcznie). W tej sytuacji koszt montażu instalacji LPG zwróci się po 15 miesiącach.

Natomiast, gdy pokonamy rocznie ok 36 000 km (ok. 3 000 km miesięcznie), koszt montażu instalacji LPG zwróci się po 10 miesiącach.

Powyższa symulacja może ulec zmianie, w zależności od cen paliwa.

SsangYong z LPG

Gwarancja producenta

Gwarancja producenta na pojazd zostaje zachowana pod warunkiem montażu dedykowanej instalacji LPG w warsztacie dealerskim autoryzowanym przez Ssangyong Auto Polska Sp. z o.o.. Okres gwarancji na instalację LPG wynosi 5 lat lub 100 000 przejechanych km w zależności od tego, co nastąpi pierwsze – czyli jest taka sama jak na samochód.

Gwarantowany serwis

Właściciel auta z naszą instalacją LPG może serwisować ją w dowolnym warsztacie dealerskim autoryzowanym przez Ssangyong Auto Polska, w tym samym, w którym serwisuje auto.

Maksymalna wydajność instalacji

Instalacja dedykowana zaprojektowana jest w taki sposób aby, maksymalnie skrócić czas jej montażu oraz zminimalizować ingerencję w oryginalną instalację elektryczną pojazdu. Kluczową zaletą jest opracowanie przez producenta instalacji dedykowanych ustawień wgrywanych do komputera LPG, zoptymalizowanych do konkretnego typu pojazdu. Estetyka komory silnikowej pozostaje taka sama.

SsangYong Tivoli z LPG

Do 70% większy zasięg po tankowaniu

Po zamontowaniu dedykowanej instalacji LPG dystans do przejechania bez konieczności tankowania wydłuża się o prawie 70%.

Komfort jazdy bez wyrzeczeń

Ze względu na specyfikę instalacji zasilania gazem, jej montaż w pojeździe spowoduje zwiększenie masy pojazdu, jednak kierowca nie odczuje istotnej zmiany w dynamice i komforcie jazdy. Wynika to z faktu zamontowania elementów instalacji LPG (ok. 30 kg nie uwzględniając masy zatankowanego LPG).