SsangYong Rexton

Pakowny i pojemny

Nowy Rexton jest zaprojektowany do przewożenia ładunków nietypowych, o dużych gabarytach. Pozwala na swobodne spakowanie kijów golfowych, kijków narciarskich czy deski surfingowej, bez potrzeby narażania pasażerów na dyskomfort, związany z zbyt małą przestrzenią do siedzenia. Klapa bagażnika otwiera się automatycznie – uruchomienie funkcji zajmuje tylko 3 sekundy, co zapewnia maksymalną oszczędność czasu i energii.

Sylwetka mocarza i gwarancja bezpieczeństwa

Do stworzenia sylwetki Rextona posłużyły skrzydła ptaka. Na uwagę zasługuje nowy, większy i agresywny Grill. Taki układ wskazuje na klasyczny SUV z nutą nowoczesnej elegancji i zadziorności. Mocny i wysublimowany wygląd dodatkowo uwypukla chromowane obramowanie przedniego zderzaka, odpowiednio zaprojektowane kierunkowskazy i lampki w obudowie lusterka bocznego.

Wysokie zawieszenie połączono z elegancją i ciekawym designem. Wyposażony jest w najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, światła FULL-LED oraz jednoczesne uruchamianie świateł przeciwmgielnych z lampami doświetlającymi zakręt.

Model Rexton, oprócz efektownego wyglądu, cechuje dziewięć poduszek powietrznych, które zostały rozmieszczone w newralgicznych miejscach – ochrona kolana kierowcy czy poduszki boczne w drugim rzędzie. Kierownica oraz kolumna kierownicza biorą na siebie ładunek energii w czasie zderzenia, tym samym chroniąc klatkę piersiową kierowcy. Dynamicznie pracujące zagłówki w chwili kolizji poruszają się do przodu, osłaniając odcinek szyjny kręgosłupa każdego pasażera. Inteligentne systemy przeciwdziałają dachowaniu czy najechaniu na inny pojazd pozwalają na błyskawiczne zatrzymanie pojazdu i szybkie ruszanie pod górę w sytuacjach zagrożenia.

Kokpit zapewniający komfort jazdy w każdych warunkach

Nowy Model Rextona zapewnia maksimum rozrywki. Wbudowane Apple CarPlay i Google Android Auto posiadają 9,2" ekran dotykowy o superwysokiej rozdzielczości.Można wybrać aż 3 tryby wyświetlania prędkości – normalny, animację oraz ten skonsolidowany z obrotomierzem. Auto posiada nowoczesny 12,3” LCD komputer pokładowy oraz nawigację wyświetlaną dodatkowo przed kierowcą. System kamer zewnętrznych monitoruje otoczenie pojazdu, pozwalając prowadzącemu pojazd na 100% podglądu przestrzeni dookoła auta co gwarantuje proste i szybkie wykonywanie nawet bardzo trudnych manewrów skręcania czy cofania tyłem. Dla łatwiejszego parkowania Rexton wyposażony jest w lusterka zewnętrzne, które samoistnie pochylają się ku dołowi.

Konstrukcja i silnik, niczym tytan

Nowy Rexton wyposażono w wysokoprężnyo pojemności 2,2L oferujący moc 202KM i 441Nm. Napęd na oś tylną wzmacnia przyczepność i utrzymuje doskonałą stabilność pojazdu. Auto może ciągnąć przyczepę o łącznej masie do 3 ton. Nadwozie Rextona umocowane jest na innowacyjnej ramie typu „Quad Frame”, która zagłusza wibracje z nierównej i wyboistej nawierzchni oraz podczas dynamicznej pracy silnika. Solidna rama i superwytrzymała stal chronią życie i zdrowie podczas kolizji. Auto wyposażono w kontrolowaną strefę zgniotu i zabezpieczenie przed efektami uderzeń bocznych.

Do pobrania:

 

ssangyong rexton     Katalog Rexton