SsangYong Rexton

Pakowny i pojemny

Rexton jest zaprojektowany do przewożenia ładunków nietypowych, o dużych gabarytach. Pozwala na swobodne spakowanie kijów golfowych, kijków narciarskich czy deski surfingowej, bez potrzeby narażania pasażerów na dyskomfort, związany z zbyt małą przestrzenią do siedzenia. Klapa bagażnika otwiera się samoczynnie – uruchomienie funkcji zajmuje tylko 3 sekundy, co zapewnia maksymalną oszczędność czasu i energii.

Sylwetka mocarza i gwarancja bezpieczeństwa

Do stworzenia sylwetki Rextona posłużyły skrzydła ptaka. Na uwagę zasługuje wyjątkowa maskownica i proste, surowe linie z przodu. Taki układ wskazuje na klasyczny SUV z nutą nowoczesnej elegancji i zadziorności. Mocny i wysublimowany wygląd dodatkowo uwypukla chromowane obramowanie przedniego zderzaka, odpowiednio zaprojektowane kierunkowskazy i lampki w obudowie lusterka bocznego.

Wysokie zawieszenie połączono z elegancją i ciekawym designem. Model Rexton, oprócz efektownego wyglądu, cechuje dziewięć poduszek powietrznych, które zostały rozmieszczone w newralgicznych miejscach – ochrona kolana kierowcy czy poduszki boczne w drugim rzędzie. Kierownica oraz kolumna kierownicza biorą na siebie ładunek energii w czasie zderzenia, tym samym chroniąc klatkę piersiową kierowcy. Dynamicznie pracujące zagłówki w chwili kolizji poruszają się do przodu, osłaniając odcinek szyjny kręgosłupa każdego pasażera. Inteligentne systemy przeciwdziałają dachowaniu czy najechaniu na inny pojazd pozwalają na błyskawiczne zatrzymanie pojazdu i szybkie ruszanie pod górę w sytuacjach zagrożenia.

Kokpit zapewniające komfort jazdy w każdych warunkach

Model Rexton zapewnia maksimum rozrywki. Wbudowane Apple CarPlay i Google Android Auto posiadają 9,2" ekran dotykowy o superwysokiej rozdzielczości.Można wybrać aż 3 tryby wyświetlania prędkości – normalny, animację oraz ten skonsolidowany z obrotomierzem. W systemie można rozkoszować się posiadaniem nowoczesnego radia i odtwarzacza MP3, jak również skorzystać z funkcjonalnego portu USB oraz wyświetlacza filmów w jakości HD.Cztery kamery zewnętrzne pozwalają prowadzącemu pojazd na 100% podgląd przestrzeni dookoła auta, co gwarantuje proste i szybkie wykonywanie nawet bardzo trudnych manewrów skręcania czy cofania tyłem. Dla łatwiejszego parkowania Rexton wyposażony jest w lusterka zewnętrzne, które samoistnie pochylają się ku dołowi.

Konstrukcja i silnik, niczym tytan

Rexton wyposażono w wysokoprężny silnik e-XDi220 o pojemności 2,2L lub 2,0L Napęd na oś tylną wzmacnia przyczepność i utrzymuje doskonałą stabilność pojazdu. Auto może ciągnąć przyczepę o łącznej masie do 3 ton. Nadwozie Rextona umocowane jest na innowacyjnej ramie typu „Quad Frame”, która zagłusza wibracje z nierównej i wyboistej nawierzchni oraz podczas dynamicznej pracy silnika. Solidna rama i superwytrzymała stal chronią życie i zdrowie podczas kolizji. Auto wyposażono w kontrolowaną strefę zgniotu i zabezpieczenie przed efektami uderzeń bocznych.

Do pobrania:

 

ssangyong rexton     Katalog Rexton