SsangYong Rodius

Na spotkanie biznesowe, podróż z rodziną czy poruszanie się po mieście

Rodius to doskonały pojazd dla posiadaczy większych rodzin oraz osób, które przepadają za aktywnym, sportowym stylem życia. Warto pojechać nim na wycieczkę w góry czy na dalszą podróż poza granice naszego kraju. Bez problemu można nim także poruszać się po mieście oraz podjechać na spotkanie biznesowe. Reprezentacyjny design sprawdzi się w każdej sytuacji.

Rodius prezentuje indywidulany, surowy styl i dynamiczną sylwetkę SUVA z naciskiem na mocarność oraz dynamikę. Płynne linie i przód auta gwarantują, że mamy do czynienia z samochodem o ponadnormatywnej wytrzymałości. Krzywizny w harmonijnym układzie czynią to auto przystosowanym do długich podróży w dużym gronie. Muskularna sylwetka nawiązuje do symboliki całej marki Ssang Yong – męskich, mocnych linii i ostrych krawędzi.

Atrapa chłodnicy z chromowanymi akcentami i elementami na wysoki połysk stwarza wrażenie luksusu. Trapezowe reflektory płynnie łączą się z podświetlanymi światłami dziennymi osłony chłodnicy. Charakterystyczna linia boczna auta nawiązuje do jego dynamicznego stylu. Subtelny, jednoczęściowy spojler tylny z trzecim światłem stop uwypukla wysublimowany i sportowy charakter całej stylistyki pojazdu.

Wnętrze do pełnej dyspozycji

Osoba prowadząca pojazd ma do swojej wyłącznej dyspozycji czytelny komputer pokładowypodświetlony diodami LED, który posiada funkcjonalne kontrolki w górnej i środkowej części tablicy rozdzielczej. Pozwala to na swobodne obserwowanie wskaźników, bez potrzeby rozpraszania się i odrywania wzroku od tego, co dzieje się na drodze. Tempomat został tak zaprojektowany, aby redukował zużycie paliwa, przez co kierowca nie ma obowiązku nieustannego trzymania stopy na pedale gazu. To komfortowe rozwiązanie w przypadku, gdy poruszamy się drogą szybkiego ruchu.  

Klimatyzowane wnętrze zapewnia optymalne warunki podróżowania, a system audio z 4-kanałowym wzmacniaczem, funkcją audio streamingu oraz gniazdkiem USB/AUX pozwala na pełne wykorzystanie zaawansowanej technologii. 3 rzędy siedzeń oraz duża ładowność pojazdu sprawiają, że można w nim przewozić wiele osób i pokaźny bagaż.

Moc, którą pokocha każdy kierowca

Rodius posiada potężnej mocy silnik, który oszczędza zużycie paliwa. Najlepszy diesel o pojemności skokowej 2157 ccm zapewnia genialny moment obrotowy (400 Nm). Dzięki czemu, auto płynie po drodze niczym torpeda, zarówno w terenie wiejskim, jak i utwardzonym. Napęd na 4 koła daje wspaniałe właściwości jezdne. Redukcja zużycia paliwa pozwala ograniczać koszty. Do dyspozycji są dwie wersje skrzyni biegów – 7-stopniowa skrzynia automatyczna E-Tronic firmy Mercedes-Benz, którą cechuje wyjątkowa trwałość, płynne i delikatne przełożenia oraz komfortowa, cicha praca. Wybór trybu Winter zapobiega poślizgowi i umożliwia ruszenie z drugiego biegu. Warto także rozważyć 6-biegową przekładnię ręczną. Dzięki niej można w pełni wykorzystać moc auta podczas jazdy na niskich obrotach i z małą prędkością. Pasywne i aktywne bezpieczeństwo to gwarancja perfekcyjnej ochrony kierowcy i pasażerów.  

 

Do pobrania:

 

ssangyong rodius    Katalog Rodius